США використовують геозони для зенітних ракет

Центральне розвідувальне управління США розробило технологію, яка дозволяє реалізувати принцип геозонування на переносні зенітні ракетні комплекси.

Повідомляє N+1 з посиланням на Reuters.

Зазначається, що про це оголосив нідерландський дослідник Йос Ветцельс, вивчивши документи, опубліковані на порталі WikiLeaks в 2017 році, але через неправильну категоризації НЕ привернули до себе увагу.

Сьогодні геозонування застосовується тільки для безпілотних літальних апаратів. Ця технологія передбачає позначення GPS-координат зони, в якій польоти безпілотників строго заборонені. Опинившись у такій зоні більшість сучасних дронів припинять політ або просто не злітають. У збройних системах геозонування поки не застосовується.

Система геозонування, розроблена ЦРУ в 2014-2015 році, передбачає можливість вказати точний проміжок часу і точні координати, в яких зенітна ракета може бути запущена. Передбачається, що це доможе США у боротьбі з витоком своїх імпортних озброєнь в треті країни, що нерідко буває сьогодні.

За словами Ветцельса, поки невідомо, чи була розробка ЦРУ втілена в залізному варіанті. При цьому він оголосив, що вважає примітним збігом терміни розробки технології геозонування для переносних зенітних ракетних комплексів з термінами постачання такого озброєння сирійському опору.

У травні 2019 року повідомлялося, що американські військові і спеціальні служби, включаючи Центральне розвідувальне управління, мають у своєму розпорядженні особливу версією ракети AGM-114 Hellfire, призначену для ураження точкових цілей з мінімальними втратами. Основною відмінністю боєприпасу від інших версій ракети Hellfire є заміна бойової частини блоком з викидних гострими клинками. Ракета використовувалася щонайменше двічі – в 2017 і 2019 роках.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *