Розвідка попереджає про ядерні плани Північної Кореї

Пхеньян не має наміру відмовитися від ядерної зброї в обмін на зняття міжнародних санкцій. Робить висновок південнокорейська розвідка, проаналізувавши текст промови виступу Кім Чен Ина на нещодавньому Пленумі ЦК Трудової партії Кореї, а також іншу інформацію.

“Про це з посиланням на джерела в розвідці своєї країни заявила депутат парламенту Південної Кореї Лі Ин Чже, яка представляє опозиційну Партію Вільної Кореї і входить до складу парламентського Комітету з розвідки”, – передає RG.RU.

Нагадаємо, що 28-31 грудня о Пхеньяні пройшов 5-й Пленум ЦК Трудової партії Кореї (ТПК) 7-го скликання, де з промовою виступив лідер КНДР Кім Чен Ин. Північнокорейський вождь обрушився з критикою на США, звинуватив Вашингтон в неготовності домагатися денуклеаризації Корейського півострова, а також пригрозив, що КНДР готова відмовитися від власного добровільного мораторію на випробування ядерної зброї і ракет великої дальності, якщо Штати відмовляться йти на поступки.

Як заявила депутат південнокорейського парламенту Лі Ин Чже, посилаючись на розмову з високопоставленими представниками розвідки країни, в південнокорейських спецслужбах прийшли до висновку, що в своїй промові на Пленумі ЦК ТПК Кім Чен Ин чітко сказав наступне: КНДР не буде відмовлятися від ядерної зброї і при цьому необхідно нарощувати і удосконалювати північнокорейські “арсенали ядерної заборони”, щоб ті при необхідності являли серйозну загрозу як засіб відплати для тих, хто вирішить напасти на КНДР.

Крім того, виходячи зі слів Кіма про те, що “безпеку держави і нашу майбутню безпеку ми не будемо розмінювати на що б то не було”, південнокорейські розвідники тепер абсолютно впевнені: нинішній підхід до переговорів з КНДР і надії на те, що у відповідь на скасування санкцій Північна Корея відмовиться від свого ракетного і ядерного зброї, не здійсняться.

“Наші спецслужби вважають, що КНДР цілком може піти на відмову від свого мораторію на ядерні випробування і випробування міжконтинентальних балістичних ракет (МБР), і уважно стежать за ситуацією в зв’язку з цим”, – пояснила депутат Лі.

Вона також додала, що в місцевій розвідці не виключають ймовірності активних робіт КНДР в напрямку створення разделяющихся ядерних боєголовок, а також нових видів МБР і балістичних ракет підводного базування.

“Якщо відносини КНДР з США продовжать погіршуватися, то висока ймовірність, що Північна Корея в тій чи іншій формі продемонструє якусь із нових своїх розробок. Це, швидше за все, і буде та сама “нова стратегічна зброя”, про якиу у своїй промові на пленумі ТПК говорив Кім”, – зазначила Лі Ин Чже, посилаючись на аналіз фахівців з південнокорейської розвідки.

Лі визнала, що цього разу лідер КНДР не став надто вже провокувати погіршення відносин з США, не допустивши загроз в стилі “нанесення превентивного удару” по США. Відносно стану здоров’я лідера КНДР південнокорейські розвідники відзначили, що Кім в хорошій формі.

На підставі деталей заяви депутата Лі Ин Чже і її положення можна сказати те, що вона цитувала почуте на закритому брифінгу, які регулярно проводять високопоставлені чини Національної розвідувальної служби Республіки Корея (НРС РК) для представників Комітету з розвідки Національного зборів (парламенту) РК. Часто ці бесіди з депутатами веде особисто директор НРС. Після цих брифінгів депутати за погодженням з НРС РК розкривають частину змісту бесіди, спілкуючись з цією метою з акредитованими в парламенті місцевими журналістами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , , , , .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *