MI6 розсилає різдвяні листівки з прихованим повідомленням

Британська секретна служба MI6 сповнюється духом Різдва та надсилає своїм співробітникам вітальні листівки, розроблені для перевірки навичок роботи одержувача із секретними кодами.

Повідомляє TheWeek.

На перший погляд листівка виглядає звичайним привітанням і містить всі класичні різдвяні конструкції – робін, олень, різдвяний пудинг і навіть келих мартіні, можливо, як натяк на відомого вигаданого співробітника Служби – Джеймса Бонда.

Ніякого підпису чи привітання на листівці намає. Однак якщо придивитися, то можна побачити, що кожен малюнок являє собою відбиток пальця, створений з дрібних рядків тексту, і містять підказки. Текст можна прочитати тільки з допомогою лупи. Слідуючи підказкам одержувач має встановити особу відправника.

Наприклад, різдвяний крекер говорить: “Я лише крекер, тому глянь на робіна”, а той в свою чергу вказує читачу на пудинг і т.д.

В сумі ці дрібнички вказують на зворотну сторону листівки, де повідомлення – написане характерною зеленою фарбою начальника MI6, “C”, говорить:  

“Ви знайшли секретне повідомлення. Молодці. Де б ви не були у світі, приємного Різдва та благополучного Нового року. Від ваших друзів з Секретної служби розвідки».

Питання, чому організація, яка зберігає таємниці, розсилає різдвяні листівки своїм співробітникам, залишається без відповіді.

Не виключено, що це може бути піар-трюком, спрямованим на підняття авторитету MI6, після того, як на початку цього року таєна служба була піддана критиці за відсутність міністерського нагляду за потенційно незаконними закордонними представництвами, вважає Financial Times.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , , .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *