Facebook збирає інформацію на вимогу спецслужб США

Примусовий збір персональних даних користувачів мережі Facebook говорить про співпрацю ресурсу зі спецслужбами США. Про це заявив директор Асоціації професійних користувачів соціальних мереж і месенджерів Володимир Зиков.

Повідомляє РИА ФАН з посиланням на «Экономика сегодня».

Згідно з нововведеннями, тепер неможливо зареєструватися в Messenger без облікового запису в Facebook, авторизації через номер телефону тепер недостатньо.

Експерти з багатьох країн насторожені вимогами соцмережі залишати свої особисті дані для спілкування з іншими користувачами. На їхню думку, наступним ресурсом, в якому будуть аналогічні зміни, стане WhatsApp. З одного боку, ці заходи продиктовані бажанням поліпшити зручність користування сервісами.

«Американська соціальна мережа прагне зробити якийсь наскрізний месенджер, щоб користувачі трьох найбільших платформ компанії – Facebook, Instagram і WhatsApp – могли користуватися ними, маючи єдиний аккаунт, а не створюючи новий для кожного», – зазначає Зиков.

Однак, масовий збір персональних даних викликає підозри у фахівців. Не секрет, що глава Facebook Марк Цукерберг часто виступає в Конгресі США зі звітом про діяльність компанії.

«Крім того, він відкрито визнавав, що співпрацює зі спецслужбами США, які зацікавлені в зборі персональних даних про користувачів по всьому світу. Так що певні висновки регулятори роблять», – говорить експерт.

Докази співпраці соціальної мережі зі спецслужбами США кілька років тому опублікував засновник Wikileaks Джуліан Ассанж.

Під гнітом доказів Цукерберг змушений визнав співпрацю зі спецслужбами, однак відхрестився від звинувачень у шпигунстві. Власник соцмережі назвав це “відповіддю на запити” влади США – соцмережа надає не тільки особисті дані людей, а й їх листування і все інше, що цікавить американську владу.

“Facebook – найповніша база даних про людей, їхні імена, адреси, місця перебування, сімейні зв’язки, відносини і спілкування один з одним. Всі ці дані зберігаються в Сполучених Штатах і доступні американській розвідці”, – зазначає глава Wikileaks.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , , , .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *