Екс-керівники спецслужб зводять рахунки з Меркель

Колишні високопоставлені співробітники німецьких спецслужб жорстко розкритикували стриманість канцлера Ангели Меркель в ситуації з вбивством Зелімхана Хангошвілі в Берліні.

Передають ura-inform та Rambler посилаючись на інтерв’ю Bild (Німеччина).

В першу чергу обурення викликав виступ пані Меркель на прес-конференції в Парижі, в якій брав участь і глава Кремля. Там Путін оком не моргнувши виправдав вбивство колишнього грузинського агента в Берліні. Мовляв той є вбивцею і злочинцем, а також причетним до терактів у метро в Росії.

Меркель, слухаючи це, сиділа мовчки і не виказала жодних заперечень. А Путін продовжував брехати, що Росія нібито зверталася до Німеччини з проханням видати майбутню жертву вбивства.

“Путін дезавуював пані Меркель, а вона дозволила йому це зробити. Це була ганьба для нашої країни”, – заявив Бернд Шмідбауер, який координував роботу спецслужб за канцлера Гельмута Коля.

За його словами, федеральний уряд в області зовнішньої політики та політики щодо спецслужб діє «ще гірше, ніж просто погано».

За часів Коля та попередника Путіна Єльцина до такого не дійшло б. Ми відразу приймали необхідні міри, а Москва знала, наскільки далеко можна зайти, – тоді їй давали це зрозуміти з усією твердістю. Сьогодні ж про таке навіть говорити не доводиться.

“Своїми заявами Путін “в манері спецслужб фактично визнав, що вбивство замовили з Кремля”, – каже колишній керівник німецької розвідувальної служби, який побажав залишитися невідомим. – На таке необхідно реагувати. Завдяки даним, які їй надавалися, канцлер була проінформована, отож повинна була втрутитися, коли Путін говорив відверту брехню про вбитого”.

Високопоставлені співробітники органів безпеки вже давно скаржаться на недостатній інтерес канцлера до власних розвідувальних служб, які знаходяться в підпорядкуванні у відомства канцлера. Канцлер нібито регулярно пропускає засідання, на яких спецслужби, наприклад, Федеральна розвідувальна служба BND, висвітлюють ситуацію з безпекою.

На цих засіданнях, вказує видання, неодноразово повідомлялося і про спроби німецьких відомств отримати інформацію з Москви. У відповіді відомства канцлера на запит Bild повідомляється , що німецькі відомства з кінця серпня направляли численні запити щодо вбивства в Берліні в російське посольство, в ФСБ, СЗР, ГРУ і Адміністрацію президента РФ. Російська сторона, незважаючи на ці спроби, затягувала з відповіддю на вимогу уряду ФРН посприяти в розслідуванні.

За словами колишнього керівника розвідувальної служби, Путін в “своїй вивченій напам’ять заяві” дав точне обгрунтування вбивства, виставивши жертву терористом і ворогом Росії. Це саме те визначення, яке дозволяє російським спецслужбам здійснювати вбивства за кордоном.

“Коли Путін посилає такі сигнали, канцлер не має права просто так сидіти поруч, – заявив екс-глава BND. – Або вона втратила в цій справі орієнтацію, або її більше нічого не цікавить. Я не знаю, що з цього гірше”.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , , , .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *