Через Україну купувалась зброя в обхід санкцій

Контррозвідка СБУ припинила діяльність міжнародного угруповання з придбання в Україні товарів військового призначення для реалізації в санкційних країнах.

Повідомляє Прес-центр СБУ.

Співробітники спецслужби встановили, що поставкою деталей до протитанкових ракетних комплексів займалася група вихідців з Ірану. Незаконне переправлення такої продукції до Ірану суперечить резолюції РБ ООН № 2231 від 20.07.2015.

Для фінансування використовувались фіктивні фірми з України, Ірану, Туреччину та країн Балтії. Зловмисники створили тіньову систему незаконних переказів та переведення в готівку коштів, що суперечить законодавству України.

За інформацією спецслужби протиправна діяльність є частиною неофіційної фінансово-розрахункової системи «хавала», яка є незаконною альтернативою офіційним платіжним системам.

Під час проведення обшуків за місцями функціонування так званих бек-офісів «хавали» та проживання учасників організації на Київщині та Дніпропетровській області, правоохоронці вилучили фінансову документацію, печатки і бланки іноземних суб’єктів господарювання, ключі доступу до систем клієнт-банк, обчислювальну техніку, матеріальні і оптичні носії інформації та мобільні пристрої.  Також виявлено гроші у сумі майже 600 тисяч доларів США та 235 тисяч євро.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , , .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *