Facebook збирає інформацію на вимогу спецслужб США1 хв читання

Примусовий збір персональних даних користувачів мережі Facebook говорить про співпрацю ресурсу зі спецслужбами США. Про це заявив директор Асоціації професійних користувачів соціальних мереж і месенджерів Володимир Зиков.

Повідомляє РИА ФАН з посиланням на «Экономика сегодня».

Згідно з нововведеннями, тепер неможливо зареєструватися в Messenger без облікового запису в Facebook, авторизації через номер телефону тепер недостатньо.

Експерти з багатьох країн насторожені вимогами соцмережі залишати свої особисті дані для спілкування з іншими користувачами. На їхню думку, наступним ресурсом, в якому будуть аналогічні зміни, стане WhatsApp. З одного боку, ці заходи продиктовані бажанням поліпшити зручність користування сервісами.

«Американська соціальна мережа прагне зробити якийсь наскрізний месенджер, щоб користувачі трьох найбільших платформ компанії – Facebook, Instagram і WhatsApp – могли користуватися ними, маючи єдиний аккаунт, а не створюючи новий для кожного», – зазначає Зиков.

Однак, масовий збір персональних даних викликає підозри у фахівців. Не секрет, що глава Facebook Марк Цукерберг часто виступає в Конгресі США зі звітом про діяльність компанії.

«Крім того, він відкрито визнавав, що співпрацює зі спецслужбами США, які зацікавлені в зборі персональних даних про користувачів по всьому світу. Так що певні висновки регулятори роблять», – говорить експерт.

Докази співпраці соціальної мережі зі спецслужбами США кілька років тому опублікував засновник Wikileaks Джуліан Ассанж.

Під гнітом доказів Цукерберг змушений визнав співпрацю зі спецслужбами, однак відхрестився від звинувачень у шпигунстві. Власник соцмережі назвав це “відповіддю на запити” влади США – соцмережа надає не тільки особисті дані людей, а й їх листування і все інше, що цікавить американську владу.

“Facebook – найповніша база даних про людей, їхні імена, адреси, місця перебування, сімейні зв’язки, відносини і спілкування один з одним. Всі ці дані зберігаються в Сполучених Штатах і доступні американській розвідці”, – зазначає глава Wikileaks.

Posted in Новини and tagged , , , .