DPA

Російські спецслужби причетні до зламу листувань штабу Макрона1 хв читання

Дві компанії, що спеціалізуються на кібербезпеці, знайшли докази щодо причетності російських хакерів до злому листувань штабу президента Франції Еммануеля Макрона і його оточення.

Про це повідомляє zik.ua з посиланням на французьку газету Le Monde.

Так, згадані вище фірми встановили, що за злом даних відповідальні угруповання APT28 (також відоме як Fancy Bear) і Sandworm. МЗС Великобританії до цього вже стверджувало, що їх пов’язують з російськими спецслужбами.

Також за інформацією Le Monde хакерська атака готувалася кілька місяців » зловмисники розсилали фішингові листи для крадіжки паролів і особистих даних як родичам Макрона, так і членам його партії «Вперед!».

До того ж ці угруповання були причетні до зломів баз даних Демократичної партії США, а також даних партії християнських демократів у Німеччині, головою якої тоді була канцлерка Ангела Меркель.

Нагадаємо, листування штабу Макрона були опубліковані у травні 2017 року напередодні другого туру виборів президента Франції. Макрон, який виграв у підсумку вибори президента, і його оточення, заявляли, що за зломом стоять російські хакери, проте докази тоді не наводилися.

Posted in Новини and tagged , , , .