СБУ хочуть позбавити правоохоронної функції: Баканов зробив заяву

Голова Служби безпеки України Іван Баканов вважає неправильною ідею позбавити очолювану ним спецслужбу правоохоронних функцій/

Як прояснив він, відповідно до Конституції, національну безпеку держави забезпечують відповідні військові формування та правоохоронні органи.

Повідомляє «24 канал»

Як зауважив Баканов під час зустрічі з бізнес-спільнотою, за умови демілітаризації СБУ має залишитися спеціальним органом з правоохоронною функцією, передає пресцентр Служби безпеки.

“Інакше, відповідно до Конституції, ми не зможемо захищати державну безпеку”, – підкреслив він.

За його словами, загалом законопроєкт щодо реформи СБУ позитивно оцінюють як вітчизняні, так і міжнародні експерти й організації.

“Такі впливові організації як НАТО та Консультативна місія Європейського Союзу в Україні назвали його найбільш наближеним до найвищих світових стандартів, порівняно з попередніми редакціями”, – додав він.

Водночас Баканов підкреслив, що СБУ має бути більш відкритою для підприємців.

Сьогодні Служба безпеки є найвідкритішою серед інших правоохоронних органів, і у бік СБУ надходить найменша кількість скарг від бізнесу. Попри те, що більшість спецслужб цивілізованого світу мають такі функції, у проєкті закону про Службу взагалі немає слова “економіка”. Реформа передбачає переорієнтацію функцій СБУ, зокрема на захист критичної інфраструктури. Слово “корупція” в законопроекті згадують лише один раз – мовиться про нульову толерантність до неї серед співробітників Служби, – констатував голова СБУ.

Усередині жовтня Іван Баканов передав президенту Зеленському проєкт нової редакції закону про СБУ. Документ також подали на розгляд Раді нацбезпеки і оборони та Національному інституту стратегічних досліджень.

Що передбачає новий проєкт закону про СБУ

  • відмову від невластивих спеціальним державним органам функцій;
  • розширення контррозвідувального вектора роботи;
  • впровадження гнучкої структури;
  • оптимізацію кадрового складу;
  • демілітаризацію;
  • підвищення рівня соціального забезпечення співробітників;
  • мінімізацію ризиків політичного втручання в діяльність органів безпеки;
  • удосконалення порядку міжнародного співробітництва та обміну інформацією з партнерськими спецслужбами;
  • вдосконалення системи демократичного цивільного контролю над діяльністю спецслужби.

Раніше Баканов заявляв, що планує скоротити штат Служби безпеки та підвищити зарплати працівникам. За його словами, це має стати одним з найперших кроків у реформі служби. Також про реформу СБУ говорив екссекретар РНБО Олександр Данилюк. Він розповідав, що СБУ має стати потужнішою спецслужбою у питанні контррозвідки. Натомість у неї мають забрати непритаманні їй функції.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , , .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *