Іран може створити атомну бомбу за декілька днів, — спецслужби Ізраїлю

Зовнішня («Моссад») і військова (АМАН) розвідки Ізраїлю повідомляють, що Іран може створити свою ядерну зброю не протягом кількох місяців, як вважалося раніше, а тижнів або навіть днів. І власну атомну бомбу Ісламська Республіка, можливо, зробить «не менше, аніж через рік».

Передає новинний портал Ynet посилаючись на ізраїльську радіостанцію «КАН Решіт-бет».

Сигнал з боку національної розвідки Ізраїлю став реакцією на слова американського держсекретаря Майка Помпео, який напередодні висловив занепокоєння з приводу «ескалації з боку Ірану в ядерній сфері», ризику «стрімкого ядерного прориву» з боку Тегерана і закликав посилити міжнародний тиск на іранський уряд.

У Вашингтоні найсерйознішим чином відреагували на інформацію про те, що в ніч на 7 листопада, Іран відновив збагачення урану до збройового рівня. Роботи проводяться на об’єкті в Фордо, де розташовані 1044 центрифуги.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху також висловив стурбованість з приводу останніх новин навколо іранської ядерної програми. При цьому глава уряду єврейської держави дав зрозуміти, що виною тому не стільки Тегеран, «наміри якого добре відомі», а й міжнародне співтовариство, яке продовжує вірити «небилицям з приводу мирної програми іранського атома». За словами Нетаньяху, ізраїльський уряд неодноразово передавав Міжнародному агентству з атомної енергії (МАГАТЕ) оперативну інформацію, «що свідчить про таємні розробки ядерної зброї в Ірані».

В Ірані вже оголосили про створення прототипу нової центрифуги, яка в 50 разів перевищує можливості нинішніх. Крім цього в розпорядженні Тегерана вже є 60 вдосконалених центрифуг IR-6, які дозволяють прискорити збагачення урану в 7-10 разів. У зв’язку з цими та іншими фактами в розвідувальному співтоваристві Ізраїлю вказують, що сучасне обладнання і накопичений досвід дозволяють Ірану виготовити ядерну бомбу не протягом кількох місяців, як вважалося раніше, а тижнів або навіть днів. У зв’язку з тим, що ядерна програма ІРІ здійснюється паралельно з ракетною, рівень загрози ще більш зростає, як зазначило «поінформоване джерело» в ізраїльській розвідці.

Як повідомляє EADaily, Тегеран відновив збагачення урану на підземному ядерному об’єкті в Фордо, повідомила 7 листопада Організація з атомної енергії Ірану (ОАЕІ). Таким чином, ІРІ ще більше віддалилася від Спільного всеосяжного плану дій (СВПД) — ядерної угоди, укладеної Ісламською Республікою зі світовими державами в липні 2015 року.

Нагадаємо, 8 травня 2019 року, рівно через рік після виходу США з СВПД, президент Ірану Хасан Роухані оголосив, що Тегеран призупиняє частину зобов’язань з ядерної угоди і надає іншим учасникам два місяці на те, щоб повернутися до її виконання.

7 липня Іран оголосив про другий етап скорочення зобов’язань по СВПД в зв’язку з тим, що інші учасники угоди, перш за все в особі європейської «трійки» (Велика Британія, Франція і Німеччина), не змогли протягом 60 днів виконати вимоги Тегерана: забезпечити економічні інтереси ІРІ, передбачені угодою, зокрема, у банківській і нафтовій сферах. В Ірані заявили, що почали процес збагачення урану на рівні вище 3,67%, передбаченого ядерною угодою і довели цей показник до більш ніж 4,5%.

З 6 вересня, після чергового двомісячного періоду, Іран приступив до третього етапу скорочення своїх зобов’язань в рамках СВПД, так як бажані результати на переговорах з трьома європейськими учасницями ядерної угоди не були досягнуті. Представники ОАЕ поінформували, що Тегеран ввів в експлуатацію блок з 20 центрифуг нового покоління IR-6 для збагачення урану і надалі запустить блок ще з 30 центрифуг IR-6, а також блок з 20 центрифуг IR-4.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , , .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *