Ярослав Сватко «Розвідник воюючої України»

Назва: Розвідник воюючої України
Автор: Ярослав Сватко
Рік: 2018
Видавництво: Галицька Видавнича Спілка
Жанр: науково-популярний
Часовий діапазон: 1919-2004
Сторінок: 64

Коротка біографія автора

Журналіст та громадський діяч. У 1990-х був депутатом Львівської міської ради. Згодом головним редактором газети революційної ОУН «Шлях перемоги». Від 1995 року керує власним видавництвом «Галицька Видавнича Спілка».

Книга

Книжечка описує довгий шлях від народження і до смерті Мудрика Степана Михайловича на псевдо “Мечник” – командира УПА та розвідника ОУН.

Народжений у с.Криве на Львівщині 5 жовтня 1919 року, Степан пройшов нелегкий і захоплюючий шлях. Його боротьба розпочалась одразу ж із запеклих політичних протистоянь у рідному селі між українцями, поляками та москвофілами. Останнім поштовхом до більш активної боротьби став чин Василя Біласа та Дмитра Данилишина у листопаді 1932 року. Довідавшись про боротьбу ОУН, Степан входить у контакт з українським підпіллям.

До 1943 року, коли Степан потрапляє до німецького концтабору, він активно воював в лавах українського підпілля: брав участь в організації місцевих органів влади незалежної України у 1941 році, був заступником командира воєнної округи УПА «Буг» (ВО-2 «Буг»).

Опісля звільнення, на еміграції продовжує роботу керівником розвідки ОУН. Саме служба Мудрика попереджала про підготовку (як пізніше з’ясується – вдалого) замаху КДБ на Степана Бандеру. Далі – організаційно-кадровий референт Проводу ОУН, а після 1991 очолював Головну Раду ОУН.

Помер 2004 року у м.Новий Ульм (Баварія, Німеччина).

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and tap on selected text.

Tagged , , .

Залишити відповідь