др. Омелян Коваль «Вбивства з наказу КГБ»

Назва: Вбивства з наказу КГБ.
Автор: др. Омелян Коваль
Видано: 2008
Видавництво: Журнал української молоді «Крилаті».
Жанр: Комікс
Часовий діапазон: 1957-1962
Сторінок: 34

Коротка біографія автора

Омелян Васильович Коваль (псевда «Дир» та «Дем’ян») народився у 1920 році в с.Рахиня на Прикарпатті. У вересні 1941 нацисти заарештували його за утвердження української влади в рідному селі на підтримку Акту проголошення Української Держави 30 червня Степаном Бандерою у Львові.

До 1944 року молодий патріот був в’язнем тюрми Монтелюпіх у Кракові, згодом – нацистських концтаборів Аушвіц, Маутхаузен та Ебензеє до 6 травня 1945 року. У Аушвіці Омелян був з Василем Бандерою, братом Степана та іншими членами ОУН. Німці називали їх «Бандера-групе». Після війни підтримував дружні та ділові стосунки із Степаном Бандерою.

Референт пропаганди ОУН Омелян Коваль в німецькому концтаборі Аушвіц. 1942 р.

Спілку Української Молоді Коваль очолював впродовж із 1958 по 1978 роки. У 1980-90-х Омелян Васильович входив до складу Правління Західної Діаспори в Українській Всесвітній Координаційній Раді та був заступником голови Європейського Конгресу Українців. За його ініціативою у 1995 році було створено Всеукраїнське педагогічне товариство імені Григорія Ващенка.

З 1948 року Омелян Коваль жив в Брюсселі в Бельгії, але ніколи не мав громадянства Бельгії, а користувався статусом біженця ООН, згідно з Женевською конвенцією. У 1997 році отримав громадянство незалежної України разом з дружиною Іванною-Катериною Куропась. Влітку 2013 року подружжя оселилося у Львові.

Нагороджений Президентом України орденом Свободи.

Помер у Львові 19 січня 2019 року, о 10 год. ранку.

Комікс

У чорно-білому коміксі на основі реальної історії оповідається про підготовку та реалізацію замаху на життя Провідника ОУН Степана Бандери. Вперше комікс публікувався у 1978 році в журналі «Крилаті», який видає Світова Управа СУМ. В додатку подано «Слово на суді», яке виголосила Наталка Бандера (старша донька Провідника) на суді над убивцею в Карлсруе (Німеччина) та коротка фото-біографія Степана Бандери, яка надана архівом Центру досліджень визвольного руху.

Також, наступного 2009 року, світ побачило чергове перевидання коміксу «Вбивства з наказу КГБ» під обкладинкою «Степан Бандера» на 146 сторінках, куди також ввійшов другий комікс «Юність Степана Бандери», а також його автобіографія зі спогадами і фотоальбом.

Обкладинка видання 2009 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , , , , .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *