Едвард Кукрідж «Гелен: розвідник століття»

Назва: Гелен: розвідник століття
Автор: Едвард Кукрідж
Написано: 1971
Жанр: історична публіцистика
Часовий діапазон: 1902-1968

Коротка біографія автора

Едвард Кукрідж, грек за національністю справжнє прізвище якого Спіро, народився 8 травня 1908 року у Відні. Освіту здобував в університетах Відня, Лозанни та Лондона. Тому, очевидно, окрім англійської та німецької мов володів ще й французькою.
Працював іноземним кореспондентом і редактором в різних британських і американських газетах, а згодом став радіоведучим у Британській радіокорпорації та Американській радіокомпанії. Як кореспондент писав під різними прізвищами: Пітер Лейтон, Пітер Морланд, Рональд Рекітт.

З 1939 по 1945 служив у британській розвідці, був учасником чеського Руху Опору. Після війни зайнявся письменницькою діяльністю. Помер у 1979 році у Великій Британії.

Перша його книга про спецслужби — «Таємниці британської секретної служби» вийшла в 1948 році. У 1968 — «Третя людина: правда про Кіма Філбі» — найвідоміша із його книг. А 1971 остання, над якою він працював близько чотирьох років — «Гелен: розвідник століття».

Едвард Кукрідж

Книга

Ця книга Едварда Кукріджа — це захоплююча розповідь про одну з найбільш таємничих та інтригуючих фігур, якою був Рейнхард Гелен, засновник німецької розвідувальної організації названої його іменем та реформованої у 1956 році в БНД.

Рейнхарда Гелена по праву можна назвати розвідником століття. Почавши службу в німецькій розвідці на порозі Другої світової війни, Гелен обрав в якості головного свого противника СРСР, проти якого він активно діяв разом з Гіммлером, Шелленбергом і Гайдріхом.

Після падіння Німеччини та її окупації союзницькими військами, Гелен разом із найближчим оточенням перейшов на бік американців і запропонував їм прихоплені з собою архіви в обмін на особисту свободу, а також створення з його людей спеціальної організації задля ведення спільної боротьби з СРСР.

Про біографію Гелена, створення ним організації, що носила його ім’я, її діяльність, співпрацю з американським спецслужбами, реформування в БНД, а також її внутрішні проблеми Едвард Кукрідж детально розповідає у своїй книзі.

Автор відмінно впорався з тим, щоб зробити життя Гелена та діяльність створеної ним секретної служби цікавими як для тих, хто цікавиться історією спеціальних служб та хоче дізнатися більше про створення розвідки на руїнах Німеччини і її засновника, так і для пересічних читачів.

Ця книга є однією з перших праць про Гелена, його Організацію та БНД, де використана велика кількість раніше таємних документів та свідчень очевидців — колишніх співробітників та офіцерів німецької розвідки повоєнного періоду.

Die 385 besten Bilder zu WK2-Personen | Kriegerin, Eva braun, Erster  weltkrieg

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *