Ярослав Антонюк «Діяльність СБ ОУН на Волині»

Назва: Діяльність СБ ОУН на Волині
Автор: Ярослав Антонюк
Написано: 2007
Видавництво: Волинська книга
Жанр: історична публіцистика
Часовий діапазон: 1939-1951
Сторінок: 176

Коротка біографія автора

Ярослав Антонюк (кандидат історичних наук, науковий співробітник УІНП) є автором численних статей та декількох праць присвячених діяльності Української повстанської армії та революційної ОУН. Зокрема, він у своїх дослідженнях звертає увагу і на діяльність української спецслужби — Служби безпеки ОУН.

Чим «бандерівці» завинили Земану? Співпраця чехів з підпіллям ОУН та УПА на  Волині | Історична правда

Книга

Протягом років суспільству навіювалась думка, що «український буржуазний націоналізм» є втіленням зла і демонізувався не менш ретельно, аніж Німеччина до її поразки у 1945 році. Історія українського національно-визвольного руху або замовчувалась, або висвітлювалась лише як боротьба «українських» більшовиків за світле майбутнє, а борцям за волю приписувались найрізноманітніші злочини, аби посіяти страх та недовіру серед українців.

Тому не дивно, що відновлення історичної пам’яті України є процесом складним, а відтворення деталей — ще складнішим. Саме до таких важливих складових історії боротьби за незалежність України належить тема діяльності Служби безпеки ОУН.

СБ була органом, котрий не лише боровся із внутрішнім ворогом, але й з ворогом зовнішнім. Український націоналістичний рух потребував надійної та ефективної розвідки і контррозвідки, тому питання забезпечення життєвоважливою інформацією про ворогів та вишукування ворожих агентів постало майже одночасно зі створенням перших українських організацій після Національно-визвольних змагань 1917-1922 рр. Особливо гостро питання постало з початком нової Світової війни, коли рух розрісся із суто політичного до політично-мілітарного.

На основі архівних документів та спогадів очевидців, автор розповідає про виникнення, розвиток і діяльність СБ ОУН(р) на Волині, звідки й бере початок нова збройна боротьба за незалежність. Розкриваються суперечливі та замовчувані в історичній науці теми розвитку українського національно-визвольного руху в часи Другої світової війни: боротьба СБ ОУН з більшовиками, Німеччиною, Польщею та іншими учасниками тогочасних історичних процесів.

У цій книзі ви дізнаєтесь про таке:
  • якими були структура, розвідувально-диверсійна діяльність та підготовка співробітників СБ в період першої радянської окупації України?
  • СБ в період німецької окупації. Якою вона була до виникнення УПА та як трансформувалась із її появою? Як СБ боролась із німецькою та радянською агентурою?
  • СБ в період другої радянської окупації: структура, оперативно-слідча справа, протидія радянським провокаторам та агентурі…

Рекомендуємо цю працю тим, хто хоче відкрити для себе непересічну історію СБ ОУН чи хоче поглибити свої знання про Україну у Другій світовій війні. Книга про спецслужбу без держави, котра змогла на рівних протистояти двом найпотужнішим державам Світової війни.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *