Віктор Суворов «Акваріум»

Назва: Акваріум
Автор: Віктор Суворов
(Володимир Різун)
Написано: 1985
Видань: ~70
Перекладено: 27 мов
Жанр: автобіографія
Часовий діапазон: 1968-1978

Коротка біографія автора

Торувати свій шлях син військового українця та росіянки почав в 11 років з Воронезького Суворівського військового училища (1958-1963 рр.). Далі було продовження навчання в Калінінському училищі (воронезьке закрили) яке завершив 1965 і вступив на другий курс Київського загальновійськового командного училища імені Фрунзе, котре завершив з відзнакою.

1968 року став командиром танкового взводу в Чернівцях і вже наступного брав участь у вторгненні радянських військ до Чехословаччини (1969), про що після своєї втечі написав книгу «Визволитель» (1981).

У 1968-1970 рр. служив у розвідці Прикарпатського військового округу, а далі в Куйбишеві в розвідці Приволзького ВО. Далі з 1970 по 1971 рр. навчався у Військово-дипломатичній академії. Чотири роки прослужив в женевській резидентурі під прикриттям Постійному представництві СРСР при Європейському відділенні ООН. Там же встиг дослужитись, за різною інформацією, до капітана або майора.

10 червня 1978 року втік зі своєю сім’єю до Великої Британії через побоювання за своє життя. Подальше життя присвятив викладацькій практиці у військових навчальних закладах, дослідженню історії та написанню книг. Так професійний військовий став істориком-концептуалістом.

Книга

В автобіографічній манері, автор описує частину свого життя розпочинаючи зі служби в Червоній Армії на посаді командира танкового взводу і завершуючи втечею до Великої Британії з Женеви будучи вже офіцером Генерального Штабу.

«Акваріум» став першою книгою, котра припідняла завісу таємниці з Головного розвідувального управління — найпотаємнішої спецслужби світу. Попри те, що автор умисно змінив деякі імена, місця, назви і посади героїв для того, аби не нашкодити своїм товаришам по службі — ця книга все одно передає неповторний дух радянської розвідки від танкового батальйону до коридорів з червоними килимами, котрі недоступні навіть деяким «небожителям» владного пантеону Союзу РСР.

Опис однієї з найпотужніших тоталітарних систем заворожує, наче якийсь вигаданий казковий світ, котрий живе за власними законами і ламає та знищує кожного, хто насмілиться ступити бодай крок вбік. А що, коли подивитись не на «фасад» та «обгортку», що їх бачимо у підручниках та фільмах, а поглянути на систему з-середини? Тоді можна побачити і відчути приховану істинну сутність радянської дійсності та почерпнути «антропології» такого жорстокого, але від того не менш реального світу.

Спершу лейтенант, а потім майор Віктор Суворов веде читача за руку крізь численні випробовування та перевірки на міцність і вірність, відкриває очі на неприховану тваринну натуру людини і показує, як перегризши горло іншому можна вижити самому. Така авантюрна та цинічна психологія радянського кар’єриста та всієї держави, що так різко контрастує з нашими звичайними уявленнями про людей та світ, захоплює від першої і до останньої сторінки, не відпускаючи та примушуючи перечитувати книгу знову і знову.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *