Сербська спецслужба заявила про викриття Хорватського розвідника

Безпеково-інформаційне агентство (БІА) Сербії передало в прокуратуру справу на двох підозрюваних в шпигунстві на користь Хорватії, йдеться в поширеному в п’ятницю повідомленні БІА.

Повідомляє БІА

Перший з підозрюваних — Дражен Летич, колишній співробітник МВС Сербії. Підозрюється, що він таємно і свідомо за матеріальну винагороду збирав розвідувальну інформацію і робив інші дії, що загрожують національній безпеці Сербії, її міжнародно-політичним і економічним інтересам.

Летич, за даними БІА, був залучений до розвідувальної мережі, що складається з декількох громадян Сербії, яку створив другий підозрюваний у справі — громадянин Хорватії Нікола Кайкіч, інспектор у Відділенні по боротьбі з тероризмом і насильством Вуковарсько-Сремського управління поліції і голова Національної профспілки поліції Хорватії.

Кайкіч в період найбільш інтенсивного використання свого підопічного, також обіймав посаду керівника слідчої групи з військових злочинів — органу, який був сформований хорватськими силовими структурами для розслідування військових злочинів проти хорватів в період Хорватської вітчизняної війни 1991-1992 рр. І, ймовірно, на території Сербії виконував завдання із виявлення інформації про сербські військові злочини початку 1990-х років.

Летич затриманий, а Кайкіч зміг уникнути арешту і знаходиться за межами Сербії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , , .

Leave a Reply