Невідома Playstation 3

Ця історія тривалістю в десятиліття. Вона почалася у 2000 році. І на початку може здатися, що жодним чином не стосується ані розвідки, ані спецслужб. Але при належному терпінні зацікавить читача, який здатен оцінити потенціал набутих знань. Саме тоді японська компанія Sony випускає свою opus magnum — Playstation 2. Тираж цієї консолі становитиме приголомшливі 150 мільйонів копій (навіть трохи більше). Найбільший в історії гральної індустрії. Для порівняння, це по три приставки кожному українцю. Чи не передвиборча кампанія: «Плейстейшн у кожну родину!». Можливо, в когось із вас вона була вдома або у друзів, а хтось нещодавно встановив собі емулятор і запускає ігри з неї на ПК чи смартфоні. У будь-якому разі, вплив на масову культуру неабиякий.

Стара Playstation 2

Проте старші читачі можуть згадати й таку цікаву новину, котра майоріла на шпальтах тодішніх видань та в ефірах деяких телеканалів. Справа в тому, що президент Іраку Саддам Хусейн буцім-то лобіював розробку зброї масового ураження. Ця тема доволі часто висміювалася в сатиричному мультсеріалі «Південний Парк». Однак, для подібних цілей треба щось дійсно потужне. Аби змоделювати дію таких боєголовок та й просто мати надточне виробництво потрібен суперкомп’ютер. Останній хусейнівці мали зібрати з того, що було загальнодоступне. Саме так, з домашніх консолей шостого покоління Playstation 2.

У підсумку, жодна з історій не підтвердилася, проте сам факт такої можливості доволі цікавий. Подібна річ називається кластером: коли декілька машин (пристроїв) об’єднують в єдиний і мають у підсумку сумарну обчислювальну потужність. Подібна реалізація відбувалася за рахунок встановлення сторонньої операційної системи Linux (для особливо «прискіпливих» — ядра ОС, не обов’язково з GNU). Отож, прикладів чимало, але в статті будуть наведені лише деякі, умовно основні.

В 2003 році «тезки» NASA та NCSA (National Center for Supercomputing Applications) окремо одне від одних розробили подібні кластери. Останні — це науково-дослідний центр, який уже залишився в підручниках. Зокрема, завдяки чи не першому браузеру (NCSA Mosaic) та пізніше суперкомп’ютеру Blue Waters. Час йшов. Листопад 2006-го. Sony знову радують геймерів своїм продуктом під цілком собі логічною назвою PS3. Шрифт із «Людини-павука», начиння потужніше за тодішні гральні комп’ютери, тайтли які ніби застигли в часі (GTA 5 тощо). Усе це подарувала нам нова розробка. Звісно, були нюанси з перегрівом FAT-ок, вогнями смерті, але то вже зовсім інша історія.

Cуперкомп’ютер Blue Waters

Буквально в січні 2007-го один із університетів у Північній Кароліні (США) створює кластер на 8 машин. Воно й не дивно, такі приставки на голову обганяли своїх комп’ютерних колег за потужністю (за адекватної ціни). У березні того ж року Стенфорд створює цікавий проект. Щось подібне до SETI (пошук інопланетного життя) та Біткойну (представлення не потребує). Замість того аби закуповувати консолі вони пропонують користувачам самим поставити програмне забезпечення, яке братиме частину обчислювальної потужності під потреби медичних досліджень. Забігаючи наперед, у 2011 таких учасників буде понад мільйон (Folding@home, якщо зацікавилися). Також влітку 2007 вже самотужки доктор фізичних наук Гурав Кханна створив суперкомп’ютер зі своїх «плойок». Знову ж таки, забігаючи наперед у подальшому йому даруватимуть приставки зацікавлені. До прикладу, в 2014 було подаровано 220 апаратів. Формальним кінцем історії став березень 2010, коли Соні анонсували неможливість встановлення сторонніх операційних систем на нові консолі (хоча загалом боротьба з піратством тривала задовго до того). Відтак, одержати щось швидше без збільшення кількості вузлів кластеру стало неможливим. Але очевидно, що де-факто таких саморобок було й буде ще чимало. Зокрема, Дослідницька лабораторія військово-повітряних сил США зібрала свою «пташку» (The Condor Cluster) із 1760 екземплярів Playstation 3. Дяка за увагу!

Суперкомп’ютер на базі Playstation 3


If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and tap on selected text.

Tagged , , .

Залишити відповідь